You are currently viewing Wieści z SNR Gdynia

Wieści z SNR Gdynia

Od czerwca do października nasza gdyńska wspólnota SNR przeżyła kilka spotkań.
W czerwcu udaliśmy się do Mątowów Wielkich na Żuławach (miejsce szczególnie związane z błogosławioną Dorotą – m.in. Patronką kobiet, matek, małżeństw w potrzebie, która żyła w XIV w. i to właśnie w miejscowej świątyni dostąpiła łaski przyjęcia sakramentu chrztu). Kustosz sanktuarium ks. Sylwester opowiedział nam kilka szczegółów z życia bł. Doroty, które przetrwały do naszych czasów, a także o szerzeniu kultu Błogosławionej.
W lipcu i sierpniu świętowaliśmy na plaży w Orłowie urodziny SNR-owiczów, którzy w tym czasie spędzali wakacje w Gdyni, oraz obejrzeliśmy wspólnie film na dużym ekranie w “niezwykłym” kinie w ogrodzie u Marioli i Adama.
We wrześniu dwukrotnie spotkaliśmy się w kaplicy Sióstr na Rtęciowej, na Adoracji Pana Jezusa, uczestniczyliśmy też w pielgrzymce do Częstochowy.
W październiku natomiast udaliśmy się na spotkanie formacyjne do Swarzewa. Po drodze odwiedziliśmy grób Jarka w Mrzezinie, o 15 tej odmówiliśmy koronkę do Miłosierdzia Bożego, złożyliśmy kwiaty i znicze. Następnie przenieśliśmy się do Swarzewa gdzie znajduje się sanktuarium Maryjne Matki Bożej Swarzewskiej Królowej Polskiego Morza, które jest jednym z najstarszych miejsc kultu Najświętszej Maryi Panny na Kaszubach. W sanktuarium uczestniczyliśmy we Mszy świętej, a w domu misyjnym Zgromadzenia Misjonarzy Krwi Chrystusa, mieliśmy konferencję, którą poprowadził nasz ks. Michał. Ksiądz przypomniał o obowiązku naprawiania błędów, które popełniamy, o konieczności przeproszenia i zadośćuczynienia. Połączyliśmy się również on-line z s. Anną z Ghany (z racji tygodnia misyjnego) oraz wysłuchaliśmy relacji Karoliny i Kamila z Międzynarodowego Spotkania CSFN i SNR w Rzymie.