W dniu 15 lutego br., świeżo po okresie Bożego Narodzenia, a już u progu Wielkiego Postu spotkaliśmy się w Kościele w Zaskalu, by wspólnie się modlić i powierzać Bogu nasze rodziny.
Jak zawsze zaczęliśmy od Koronki do Bożego Miłosierdzia, następnie w ciszy adorowaliśmy Najświętszy Sakrament, by w końcu uczestniczyć we Mszy Świętej. Podczas homilii ks. Antoni, zgodnie z tematyką spotkania, wprowadził nas w czas Wielkiego Postu.
Podkreślił, iż musimy się starać, by w tym szczególnym czasie jakim jest Wielki Post czynić coś, by stać się lepszym człowiekiem. Ma nam przyświecać hasło: „Modlitwa, post i jałmużna”. Wszystkie trzy się uzupełniają.
W czasie Wielkiego Postu musimy szczególnie pracować nad swoją cierpliwością, zwłaszcza dla samych siebie, swoich słabości i niedoskonałości, jest to o tyle ważne, gdyż to z braku cierpliwości nasze niedoskonałości zamiast maleć tylko potęgują. Należy skupić się na miłości, a nie na grzechu, a do tego ważne jest byśmy zadbali o innych, byśmy zawsze dostrzegali drugiego człowieka. Musimy pamiętać, że Chrystus jest z nami cały czas i właśnie dlatego z nadzieją możemy patrzeć w życie.
Wielki Post jest nam dany byśmy jeszcze bardziej przeżywali tryumf Boga, dlatego chciejmy przeżyć go godnie, zaczynając w środę popielcową z czystym sercem.
K. S.