You are currently viewing Wspólny czas

Wspólny czas

Nowi członkowie SNR w bezpiecznych dłoniach Maryi

Tegoroczna pielgrzymka rodzin SNR na Jasną Górę odbyła się 24 września. Była szczególna w swoim rodzaju, gdyż przeżywaliśmy ją w sanktuarium zwanym Doliną Miłosierdzia, położonym na zachodnim zboczu Jasnej Góry, u stóp tronu Królowej Polski. Pielgrzymka jak co roku była połączona z aktem oddania się rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi. Na spotkanie przybyły rodziny ze wspólnot SNR z: Gdyni, Częstochowy, Bielsko-Białej, Kalwarii Zebrzydowskiej, Kielc, Krakowa, Zaskala, Wrocławia oraz nowopowstałej wspólnoty z Tarnowa.
Szczególnie ważnym dla nas wydarzeniem było przyjęcie trzech małżeństw w szeregi członkostwa SNR oraz odnowienie przyrzeczeń członkostwa pozostałych członków SNR. Na uroczystą Mszę Świętą przybyła Matka Generalna Angela Marie Mazzeo w towarzystwie s. Przełożonej Letycji Łasek z Krakowa. Pielgrzymkę poprowadził ks. Paweł Bryś (saletyn), który w godzinach dopołudniowych wygłosił do rodzin poruszającą konferencję, poprowadził różaniec, a po południu odprawił Mszę Świętą.
Wiele osób powtarzało zdanie o bezpiecznych dłoniach płaczącej Maryi z La Salette, w które warto wszystko i wszystkich złożyć, bo z nich nic „nie wypadnie”, nic nie umknie uwadze tej Matki. Składaliśmy więc w Jej dłonie wszystkie nasze sprawy i bliskie nam osoby a szczególnie nowych członków SNR: Katarzynę i Piotra oraz Józefę i Mirosława, górali ze wspólnoty SNR z Zaskala k. Nowego Targu oraz Małgorzatę i Dariusza z kieleckiej wspólnoty SNR. Niech Maryja Was nie wypuszcza ze swoich rąk.

s. Elżbieta