You are currently viewing WEEKEND MARCOWY DLA KOBIET – ZAPISY

WEEKEND MARCOWY DLA KOBIET – ZAPISY

Rekolekcje dla kobiet

Debora
kobieta w przywództwie

“Przywództwo to wpływ, nic więcej, nic mniej” / J. C. Maxwell/

Termin: 1-3 marca 2024

Prowadzenie: IRENA NEUMUELER

Patronat oraz opieka duchowa: Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Krakowskiej  

Debora, była prorokinią i charyzmatyczną sędzią w Izraelu. Z autorytetem rozstrzygała sprawy sporne u ludzi, wywierając wpływ na ich przemianę. Jej imię oznacza “pszczoła” – to starożytny symbol mądrości. Na głos Pana Boga wezwała Baraka do poprowadzenia wojny. Towarzyszyła mu, dała wsparcie na polu walki, wierzyła w jego powodzenie i zwycięstwo, ale nie przejęła władzy. Natomiast przewodziła poprzez inspirację, zachętę, wzmocnienie, wskazanie kierunku. Rozpoznała właściwy czas ataku i działania Boga. Jako kobieta kairosu, doskonale posiadła umiejętność przewodzenia. Wolna od dominacji i władzy, znała siebie i swoje miejsce przeznaczenia. Jej mądrość i siła przywództwa płynęły z bliskiej relacji z Bogiem, którego głos słyszała i za nim podążała. Debora uczy jak być osadzoną w Bogu i dziejach, by byś kobietą wpływu. Uczy tego, co kobieta może zrobić będąc u boku mężczyzny lękliwego, słabego, który nie odkrył w sobie siły wojownika. Uczy jak być matką i przewodniczką, jak harmonijnie prowadzić innych. Pokazuje jakie są zagrożenia władzy i dominacji dla kobiety.

Debora udzieli Ci odpowiedzi na pytania:

  • Skąd płynie mądrość i siła i autorytet kobiety?
  • Jak inspirować, wspierać i przewodzić innym?
  • Czym jest przywództwo?
  • Jak rozwijać w sobie wiarę prowadzącą do osiągania, skuteczności, zwyciężania.
  • Jaka jest rola kobiety w dojrzewaniu mężczyzny?
  • Jakie są zagrożenia władzy, kontroli i dominacji dla kobiety?

Na rekolekcjach w przyjaznej kobiecej atmosferze i w duchu modlitwy, będziemy słuchać Boga i swego serca. Na tej drodze poprowadzą nas kobiety biblijne (Debora, Miriam, Judyta), które uczą przywództwa w duchu mądrości, autorytetu i namaszczenia Ducha. Za ich przykładem pójdziemy w głąb swego serca, by rozpoznawać swoje miejsce przeznaczenia i rodzaj przewodzenia, jego formy, sposoby i zagrożenia.

Irena Neumueler – jest teologiem, nauczycielem, trenerem rozwoju osobistego, prowadzi coaching chrześcijański. Ukończyła studia doktoranckie na UKSW w Warszawie, na Wydziale Teologicznym. Jest świecką misjonarką i ewangelizatorską. Uczestniczyła w prowadzeniu formacji w Ruchu Światło – Życie. Następnie przez 10 lat posługiwała w Gdańskiej Szkole Nowej Ewangelizacji. Ma za sobą 23 lata pracy katechetycznej. W czerwcu 2005 r. w Trójmieście, zainicjowała kobiece spotkania formacyjne, które stały się inspiracją dla innych kobiet w podjęciu różnych inicjatyw rozwojowych dla kobiet w wielu miastach w Polsce. Jest autorką licznych projektów rozwojowych dla kobiet w obszarze duszy i ducha. Pomaga kobietom w odkrywaniu ich wartości i godności, tożsamości i misji, aby świadome siebie przeżywały swoje życie w pełni, w duchu Ewangelii. W tym celu prowadzi rekolekcje, wykłady, warsztaty, sesje tematyczne w wielu miastach Polski, na Litwie, w Wielkiej Brytanii. Współpracuje z wieloma ośrodkami rozwoju, z domami rekolekcyjnymi, wspólnotami. Mieszka w Lęborku.

Szczegóły wydarzenia i link do zapisów w Kalendarium.