You are currently viewing Rubinowe gody

Rubinowe gody

40-lecie Sakramentu małżeństwa, czyli
Rubinowe gody Państwa Doroty i Rafała Szczukockich
W piękną, wrześniową sobotę miałyśmy wielką radość wspólnie świętować 40-lecie sakramentu małżeństwa Doroty i Rafała Szczukockich – członków SNR. S. Renata Włodarska, S. Aneta Reih i ja miałyśmy to szczęście uczestniczyć w tak pięknym momencie. Nie zabrakło też reprezentantów wspólnot rodzin SNR na tej uroczystości – Państwa Piotrowskich z rodziną z Gdyni.
Eucharystia, wielkie dziękczynienie Bogu za 40 lat wspólnego życia, za dzieci i ich rodziny, za radości i troski tego czasu, za ofiarną służbę innym jako lekarze, za wielu dobrych ludzi na ich drodze i za tę jedyną, wyjątkową obecność Jezusa, który był i jest i będzie z Nimi po kolejne dni i lata. Piękna uroczystość w kościele i ciche modlitwy dziękczynne Małżonków płynące niezauważalnie w kierunku pełnego Miłości Boga, … Boga, który był i jest i będzie Źródłem ich miłości względem siebie i innych. A potem wzruszający moment w domu weselnym gdzie … odwróciły się role. Dorosłe dzieci Państwa Szczukockich przywitały Jubilatów chlebem i solą, tak, jak przed laty Oni, jako rodzice witali swoje dzieci u progu ich sakramentalnego TAK.
Można długo opisywać piękno uroczystości i mnóstwo niespodzianek przygotowanych dla Jubilatów, ale też niespodzianek przygotowanych przez Jubilatów dla gości. Niech choć troszkę oddadzą to załączone zdjęcia. Bogu niech będą dzięki za tak piękny jubileusz. Otaczając wciąż serdeczną modlitwą, życzymy Państwu błogosławieństwa na kolejne lata życia i świadectwa wierności Waszej miłości. I proszę … nie zapominajcie, że jesteście otoczeni także wstawiennictwem naszej bł. Matki Założycielki, Franciszki Siedliskiej i bł. Sióstr Męczennic, które z pewnością wypraszają Wam wiele łask.

Z darem modlitwy
S. Elżbieta Kuczmarska
wraz z Siostrami posługującymi w SNR