You are currently viewing Rekolekcje rodzin w Zakopanem

Rekolekcje rodzin w Zakopanem

„Pójdźcie do Józefa” to temat rekolekcji rodzin, które odbyły się  w dniach 24-31 lipca 2021r. Miejscem, w którym dane było rodzinom przeżyć ten czas był Dom rekolekcyjno-wypoczynkowy Księży Saletynów „Maleńka” w Zakopanem.

Rekolekcje prowadził o. Tarsycjusz Bukowski (Bernardyn) z Kalwarii Zebrzydowskiej, a opiekę nad ponad czterdziestoosobową grupą dzieci sprawowały s. Ewa, s. Anita, s. Jolanta, s. Konstancja, s. Renata.

Ojciec każdego dnia przybliżał nam św. Józefa jako człowieka milczącego, pełnego wiary, sprawiedliwego, ojcowskiego i po prostu zwykłego człowieka.

W rekolekcjach uczestniczyło 49 rodzin (19 rodzin stacjonarnie a 30 rodzin online). Rodziny przyjechały z Gdyni, Krakowa, Kielc, Rabki-Zaskala. Rodziny uczestniczące online były z Bielsko-Białej, Radomia, z Rabki-Zaskale, z Kielc, z Gdyni, z Gdańska, z Krakowa, z Rypina i z Myślenic.
 
Podczas rekolekcji odbyło się także uroczyste przyjęcie do SNR Karoliny i Kamila Jaworskich z Gdyni. Na te uroczystość przyjechała s. Prowincjalna Paula Szuba. Bogu niech będą dzięki za ten czas łaski.
                                                                                                                                                                     s. Elżbieta Kuczmarska