You are currently viewing Marzec w SNR Gdynia

Marzec w SNR Gdynia

19 marca w Święto św. Józefa w szkole sióstr Nazaretanek na ulicy Tetmajera w Gdyni spotkała się nasza gdyńska wspólnota.
Rozpoczęliśmy je Mszą Świętą. Potem  wysłuchaliśmy konferencji Księdza Michała na temat Świętego Józefa. Następnie dzieliliśmy się swoimi doświadczeniami i cieszyliśmy się swoją obecnością. W trakcie rozmów kilkakrotnie wspominana była Bł. Siostra Dorota z Mątowów, z której historią życia w najbliższej przyszłości zamierzamy się lepiej poznać.
Kilka rodzin z naszej wspólnoty przyjęło pod swój dach oraz zapewniło bezpieczeństwo rodzinom uchodźców z Ukrainy.
Ze szczególnym zainteresowaniem posłuchaliśmy naszych przyjaciół jak wyglądały pierwsze dni ich gości w Polsce. Historie te są szczególnie wzruszające. Wojna oglądana poprzez wiadomości ze szklanego ekranu nie jest tak odczuwana jak zetknięcie z żywym człowiekiem, który opuścił w wielkim pośpiechu swój dom i musiał wyjechać do obcego kraju.
Dzięki wielkiemu sercu i empatii naszych przyjaciół z SNR ukraińskie rodzinki czują się  w Gdyni dobrze, przyzwyczajają się do sytuacji. 5 – letnia Melania chodzi już do przedszkola  Nazaretanek, a Wasilisa do szkoły podstawowej Nazaretanek.
W ostatnim czasie członkowie gdyńskiego SNR-u wsparli również zbiórkę na leczenie 6 letniego Adasia, chorego na nowotwór mózgu, który obecnie przechodzi terapię w Pradze.
W tych trudnych chwilach potrafimy się wspierać i być razem dzieląc się swoim sercem, czasem i dobrym słowem.