You are currently viewing Kwiecień w SNR Rabka-Zaskale

Kwiecień w SNR Rabka-Zaskale

W dniu 10 kwietnia 2022 r. miało miejsce kolejne spotkanie członków Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny Rabka-Zaskale, tym razem w troszkę okrojonym składzie, gdyż część osób uczestniczyła w nabożeństwie w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Spotkanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą, którą celebrował nasz kapłan – ks. Kazimierz Duraj,ofiarując ją w intencji śp. Jarosława ze wspólnoty SNR z Gdyni. Z racji tego, że przypadło ono w Niedzielę Palmową przez członków naszego Stowarzyszenia odczytana została Męka Pańska. Co niektórzy przypomnieli sobie, jak to jest służyć przy ołtarzu, ale niektórych spraw się nie zapomina, przecież „lektorem jest się do końca życia”.
Po Mszy Świętej uczestniczyliśmy w uroczystej koronce do Miłosierdzia Bożego, a następnie w naszym comiesięcznym spotkaniu formacyjnym razem z siostrami: s. Jolantą Olczyk oraz s. Natalią Wejnerowską.
Oprócz ważnych tematów podejmowanych na spotkaniu, nie zabrakło też humoru i żartów przy kawie oraz pysznym ciastku.
W związku z tym, iż Święta Wielkanocne były tuż tuż, nie mogło zabraknąć życzeń dla naszego Księdza, który przecież w Wielki Czwartek po raz kolejny obchodził swoje święto. Tym miłym akcentem – życząc sobie nawzajem błogosławieństwa Bożego i wielu łask Bożych od Zmartwychwstałego Jezusa zakończyliśmy nasze spotkanie. Z niecierpliwością czekając na kolejne….

Katarzyna Sowa